Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Z Przemyśla na Broadway

W 1983 roku Wojciech Inglot, chemik z wykształcenia i pasjonat w tej dziedzinie, zdecydował o założeniu własnej firmy w swoim rodzinnym mieście - Przemyślu. I tak zaczęła się historia marki INGLOT. Rodzinnej firmy, która wyrosła na jedną z największych marek kosmetycznych na świecie.

W latach osiemdziesiątych powstała pierwsza kolorowa kolekcja lakierów do paznokci marki INGLOT. Następnie, w ofercie pojawiły się cienie do powiek i pomadki do ust. W kolejnych latach portfolio marki systematycznie wzgobacane było o nowości produktowe. Obecnie w ciągu roku na rynku pojawia się od kilku do kilkunastu nowości INGLOT.
W 2017 roku firma poszerzyła swoją ofertę produktów, wprowadzając na rynek linię skincare pod nazwą INGLOT LAB. Rok później, ofercie pojawiła się limitowana kolekcja, której ambasadorką została Jennifer Lopez. Linia licząca ponad 70 produktów została opracowana z czynnym udziałem gwiazdy. Współpraca trwała 1,5 roku a kolekcja budziła duże zainteresowanie na wszystkich rynkach, na których była dostępna.

 

Kamieniem milowym w historii rozwoju marki był rok 2000 i utworzenie własnej sieci sprzedaży: wysp i sklepów z kosmetykami. Pierwszy zagraniczny salon został otwarty w 2006 roku w Montrealu w Kanadzie. Kolejnym kluczowym wydarzeniem było otwarcie flagowego salonu firmowego na nowojorskim Times Square. Produkty marki INGLOT dostępne są obecnie dla klientów na sześciu kontynentach w ponad 900 lokalizacjach. Firma prężnie rozwija również własne kanały sprzedaży online, pozostając otwartą na inne modele dystrybucji.

 

INGLOT, będąc częścią światowych pokazów mody, współpracował ze znanymi projektantami i markami modowymi, takimi jak KENZO czy COACH. Od wielu lat jest również partnerem musicali na nowojorskim Broadway’u tj. Mamma Mia!, Chicago, Król Lew czy Wicked.

Połączenie nowoczesnych technologii i nauki z intensywnymi kolorami to synonim oferty INGLOT.

 

– Podążając za nowymi możliwościami rozwoju w ciągu ostatnich 5 lat firma przeznaczyła bardzo duże środki na inwestycje związane z modernizacją hal produkcyjnych i magazynów, jak również z budową nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego – mówi dr Zbigniew Inglot, współwłaściciel i Prezes Zarządu INGLOT Sp. z o.o. – Aż 95% produktów INGLOT powstaje w zakładach firmowych w Przemyślu, od formuł po produkcję. Chętnie korzystamy z atutów wynikających z położenia naszej firmy. Warto tutaj wspomnieć o korzystnie zlokalizowanym porcie lotniczym, czy dobrej komunikacji drogowej z całą Europą. Niezwykle cenimy również otwartość uczelni na współpracę z biznesem w zakresie R&D – dodaje Zbigniew Inglot.

 

Warto zaznaczyć, że marka INGLOT nie testuje swoich produktów na zwierzętach – jest obecna na liście Peta jako marka cruelty-free. Od 2011 roku posiada certyfikat GMP, potwierdzający stosowane w przedsiębiorstwie dobre praktyki produkcyjne. Oznacza to, że firma produkuje w bezpiecznych warunkach, z zachowaniem najwyższych standardów kontroli i jakości. Około 60% asortymentu INGLOT stanowią produkty wegańskie, certyfikowane przez uznaną na świecie organizację V-Label. Znaczna część asortymentu posiada również certyfikat Halal.

Projekt