Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Polska na Dubai EXPO 2020

Na terenie Światowej Wystawy EXPO 2020 w Dubaju w dniu 1 października 2021 r. został otwarty Pawilon Polski, który zachwyca odwiedzających nowoczesną architekturą, multimedialną ekspozycją oraz bogatym programem wydarzeń.

Za opracowanie projektu oraz koncepcji architektoniczno-tematycznej pawilonu oraz wystawy odpowiada pracownia WXCA wraz ze studiem Bellprat Partner. Wspólnie stworzyli wyjątkową, przenikającą się przestrzeń, zapraszającą odwiedzających do doświadczania polskiej natury, kultury, innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Pawilon Polski to drewniana konstrukcja przypominająca drzewo, z zewnętrzną rzeźbą kinetyczną wyobrażającą lecące stado ptaków. Hasłem przewodnim Pawilonu jest „Poland. Creativity inspired by nature – Polska. Kreatywność inspirowana naturą”.

 

Przez 6 miesięcy trwania Wystawy miejsce to będzie platformą wielowymiarowej prezentacji Polski na arenie międzynarodowej oraz centrum wydarzeń związanych z gospodarką, biznesem, nauką, kulturą i sztuką. Fakt, że EXPO po raz pierwszy odbywa się na Bliskim Wschodzie, Polska chce w ten sposób wykorzystać swoje szanse zwiększające obecność polskich firm w tym rejonie świata.

 

Najważniejszymi wydarzeniami w ramach prezentacji Polski na EXPO 2020 w Dubaju będą:

  • Dzień Polski (7.12.2021),
  • Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze (6.12.2021),
  • Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze (23.02.2022).

 

Za organizację udziału Polski w EXPO 2020 w Dubaju odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z pierwszych dni obecności Polski na Expo 2020: