Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Pierwsze miejsce, o którym myśli gracz komputerowy

G2A.com ma ponad 20 milionów klientów, 10 milionów odwiedzin strony miesięcznie, 400 tysięcy sprzedawców z 200 krajów, katalog składający się z 75 tysięcy produktów cyfrowych oraz całej gamy produktów fizycznych, a także 600 pracowników w placówkach znajdujących się w różnych stronach świata. 

G2A.com – to firma, która wg badania “Analiza 100 największych marketplace’ów działających w Europie“, przeprowadzonego przez CBC (Cross-Border Commerce Europe – organizację, która zrzesza międzynarodowe platformy eCommerce w Europie), znalazła się w gronie tak uznanych marek jak Amazon, eBay, Etsy czy Vinted, i zajęła w nim 8. miejsce. A wszystko zaczęło się w Rzeszowie.

 

– Bartosz Skwarczek, obecny prezes G2A, był przez pewien czas mentorem Dawida Rożka, który zaproponował mu założenie firmy gamingowej – wspomina Marcin Nowak, Head of People Team G2A.com -Bartosz, już doświadczony przedsiębiorca, zaufał pełnemu zapału Dawidowi – i tak w ciągu kilku lat dali podwaliny pod największy obecnie marketplace dla graczy i nie tylko.

 

– Rzeszów to wyjątkowe miejsce dla nas – mówi Bartosz Skwarczek, Prezes G2A.com – Wprawdzie poznaliśmy się z Dawidem w Krakowie, ale rzeczywiście firma rozwinęła się w Rzeszowie. Co prawda bardzo szybko wyszła poza granice Polski, skąd jest zarządzana do dzisiaj, ale nadal pozostajemy w Rzeszowie, posiadając tutaj centrum badawczo-rozwojowe, w którym zatrudniamy wielu pełnych pasji ludzi.

Politechnika Rzeszowska i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zapewniły bazę świetnych, utalentowanych programistów.

 

– Samo centrum badawczo-rozwojowe było (i ciągle jest) na tyle unikatowe, że ludzie z całego świata chętnie się przeprowadzali do Rzeszowa, by w nim pracować- zauważa Marcin Nowak.

Obecnie G2A.com to gigant międzynarodowy. To platforma, która działa we wszystkich krajach świata i stale się rozrasta.

 

– G2A to platforma sprzedażowa bardzo podobna do eBaya, tyle że skoncentrowana na graczach – wyjaśnia Marcin Nowak – Oferuje im wszystko to, czego potrzebują – od samych gier komputerowych, poprzez kolekcjonerskie figurki, aż po gamingowe krzesła i licencje oprogramowania. Naszym celem jest stanie się pierwszym miejscem, o którym będzie myślał gracz, gdy będzie chciał zrobić jakiekolwiek zakupy związane ze swoim hobby.

 

Centrala grupy G2A znajduje się obecnie w Amsterdamie. Tam też od lat mieszkają założyciele G2A – Bartosz Skwarczek i Dawid Rożek. W Rzeszowie zlokalizowane jest duże centrum badawczo-rozwojowe, które na pewno nadal będzie tu istniało, bo jak mówi Marcin Nowak, pracownicy bardzo je sobie chwalą.

 

– Rzeszów to wyjątkowe miejsce do robienia biznesu. Właśnie ze względu na ludzi -mówi Bartosz Skwarczek. – Łatwo zajrzeć w statystykę i sprawdzić, że średnia wieku tutaj to 39 lat, albo że Rzeszów to najczystsze miasto w Polsce, albo bardzo bezpieczne, bo też prowadzi w rankingach. Ale to czego nie widać w rankingach – to energia. To energia w ludziach, to fakt, że ludziom się chce. I to zarówno studentom, których jest największa liczba w Polsce, proporcjonalnie, jak i urzędnikom, którzy szukają rozwiązań, a to rzadkie.

 

G2A.com jest ponadto sponsorem tytularnym Centrum Wystawienniczo Kongresowego Województwa Podkarpackiego G2A Arena, najnowocześniejszego obiektu biznesowego, przeznaczonego do organizacji konferencji, kongresów, targów i wystaw.

 

– Zaletą Rzeszowa i Podkarpacia jest z jednej strony doskonałe skomunikowanie zarówno lądowe, jak i lotnicze, a z drugiej strony fakt, że jest nieco „na uboczu”, z dala od największego zgiełku charakteryzującego wielkie aglomeracje. Przebywanie na Podkarpaciu pozwala bardzo wydajnie łączyć satysfakcjonującą pracę z relaksem, choćby w pięknych Bieszczadach. Dbające o rozwój regionu władze, przyjaźni ludzie, zaplecze kulturalno-rozrywkowe, wyższe uczelnie – to wszystko są elementy, które składają się na region, w którym dobrze się zarówno żyje, jak i pracuje – wylicza Marcin Nowak.

Projekt