Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Odrzutowy serwis na Podkarpaciu

EME Aero to wspólne przedsięwzięcie dwóch światowych liderów z branży lotniczej: Lufthansa Technik oraz MTU Aero Engines. Firma jest jednym z największych i najnowocześniejszych na świecie centrów serwisowych MRO (Maintenance, Repair, Overhaul - Utrzymanie, Naprawy, Remonty) dla silników lotniczych typu GTF.

EME Aero specjalizuje się w obsłudze, naprawie i przeglądach najnowszej generacji silników turbowentylatorowych przekładniowych Pratt & Whitney z serii PW1000. Jest członkiem klastra Dolina Lotnicza. Nowoczesny zakład EME Aero zlokalizowany jest w Jasionce na Podkarpaciu, w regionie o długoletnich tradycjach lotniczych i posiadającym ogromny potencjał lotniczy. Zakład EME Aero znajduje się około 10 kilometrów od centrum Rzeszowa, obok Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka i dróg relacji: Rzeszów – Lublin i Rzeszów – Warszawa, oraz wjazdu na autostradę A4.

 

– Firma zdecydowała się na budowę zakładu w podrzeszowskiej Jasionce ze względu na dobre warunki inwestycyjne, korzystne środowisko branżowe, zaplecze biznesowe oraz sąsiedztwo innych firm lotniczych, a także bliskość ośrodków akademickich i szkół, które kształcą przyszłą kadrę i przygotowują do pracy w branży lotniczej – mówi Aleksandra Szafraniec, HR Director EME Aero.

Zakład serwisowy w Jasionce, rozpoczął działalność w 2020 roku, jednak początki przygotowań do jego powstania sięgają grudnia 2017. Wtedy to udziałowcy firm Lufthansa Technik oraz MTU Aero Engines, podpisali akt założycielski firmy. Pół roku później rozpoczęły się prace budowlane, a początkiem 2018 roku pracę w EME Aero rozpoczęli pierwsi pracownicy. Kilka miesięcy później odbyła się uroczysta ceremonia wbudowania kamienia węgielnego pod budowę zakładu i swoją działalność rozpoczęło Centrum Szkoleniowe EME Aero. W grudniu 2019 roku firma otrzymała certyfikat zatwierdzonej organizacji obsługowej Part-145 i przyjęła pierwszy silnik. Również w 2019 roku EME Aero zostało uznane jedną z największych inwestycji w Polsce i całej Europie Wschodniej.

 

– Tym, co wyróżnia zakład pośród innych lokalizacji serwisujących silniki lotnicze, jest nowoczesna infrastruktura, zaawansowane technologicznie rozwiązania i jedna z najnowocześniejszych na świecie komór do testów silnika – mówi Aleksandra Szafraniec – Dzięki wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań oraz wysoko wykwalifikowanej kadrze, firma jest w stanie świadczyć usługi spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz wymagania jakościowe i ekologiczne.

 

Aktualnie w EME Aero zatrudnionych jest ok. 400 osób. Planowo, do 2026 roku w strukturach EME Aero będzie pracowało 1000 specjalistów z różnych obszarów, przeszkolonych w Centrum Szkoleniowym EME Aero, oraz w zakładach zagranicznych udziałowców. Długoterminowa strategia firmy obejmuje inwestycje w kapitał ludzki i ciągły rozwój pracowników.

 

Planowana wydajność EME Aero to 450 wizyt serwisowych rocznie.

Projekt