Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Moto-design z Podkarpacia

Firma Cadway-Automotive jest przykładem, że na Podkarpaciu jest możliwy błyskawiczny rozwój przedsiębiorstwa działającego w gałęzi przemysłu wysokich technologii i wymagających twórczego podejścia do realizowanych zadań i projektów.

Historia Cadway-Automotive rozpoczęła się w 2016 roku w Rzeszowie. Firma przez kilka lat rozwinęła się w błyskawicznym tempie, projektując nadwozia samochodowe dla najbardziej pożądanych marek samochodów na świecie.

– Karierę zawodową zaczynałem od pracy w RLE INTERNATIONAL. Wiele lat przepracowałem w Wielkiej Brytanii, projektując elementy pojazdów dla czołowych marek motoryzacyjnych. Jednak po 10 latach uznaliśmy z żoną, że czas wracać do Polski, do bliskich, spróbować wykorzystać zbudowaną latami sieć kontaktów i zainwestować we własną firmę. Dodatkową motywacją było to, że chcieliśmy, aby nasze dzieci wychowywały się w otoczeniu rodziny i chodziły do polskiej szkoły – mówi Jakub Kocój, założyciel firmy, Prezes Zarządu Cadway -Automotive sp. z o. o.

– Na Podkarpaciu widziałem szansę na zaistnienie firmy z branży automotive. Uważam, że stanowimy atrakcyjny dla inwestorów region, widzę u nas potencjał i możliwości na nieustanny rozwój. Mamy doskonale wykształconych absolwentów na kierunkach inżynierskich, którzy z łatwością realizują projekty dla największych graczy w branży motoryzacyjnej. Bliskość lotniska zaś pozwala na ścisłą, niczym nieograniczoną współpracę z podmiotami zagranicznymi. Podkarpacie bardzo się podoba naszym zagranicznym gościom. Są zauroczeni zarówno Rzeszowem, gdzie często odbywamy spotkania biznesowe, jak i miejscami takimi jak chociażby Bieszczady, z ich dziką przyrodą – podkreśla Jakub Kocój.

Cadway-Automotive zajmuje się projektowaniem elementów nadwozi samochodowych. Realizuje je zarówno dla samochodów spalinowych, jak i elektrycznych. Firma specjalizuje się także w prototypowaniu elementów nadwozi, wnętrz w technologiach frezowania, laminowania, druku 3D dla branży automotive. Główne kompetencje Cadway-Automotive koncentrują się na opracowaniu struktury nadwozia pojazdu wraz ze wszystkimi wykończeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Firmę tworzą doświadczeni inżynierowie i menadżerowie z branży motoryzacyjnej, a także młodzi, kreatywni pasjonaci motoryzacji.

Zespół Cadway-Automotive zyskał wielokrotnie międzynarodowe uznanie w wielu dziedzinach rozwoju pojazdów, co wynika z udanej realizacji bardzo skomplikowanych projektów dla niektórych najbardziej wymagających producentów pojazdów w Europie i na świecie.

Cadway-Automotive wciąż poszerza swoją ofertę. Obecnie rozwija własną produkcję inwestując w przemysłowy druk 3D.

W 2020 roku Cadway-Automotive obchodzi swoje 4 urodziny. Pomimo przeciwności losu związanych z ogólnoświatową pandemią wirusa Covid-19, firma otwiera się na nowe możliwości stawiając na rozwój zakładu prototypowania oraz rozpoczynając pracę nad zastosowaniami bateryjnymi do pojazdów elektrycznych oraz magazynowania energii.

Projekt