Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Melex – od 50 lat produkuje pojazdy elektryczne

W czasie gdy ekologia staje się koniecznością, kiedy styl życia dopasowuje się do dbałości o środowisko, w czasie kiedy niemal każda marka samochodów produkuje auta elektryczne świat wreszcie zaczyna myśleć jak firma Melex.

Bo Melex produkował elektryczne pojazdy zanim to było modne 😉

Firma MELEX to znany i ceniony na całym świecie producent pojazdów elektrycznych. Produkowane przez pół wieku pojazdy zdążyły zyskać na tyle dużą popularność, że nazwa MELEX stała się synonimem produktu w całym segmencie rynku pojazdów elektrycznych.

 

Rozwiązania firmy znajdują zastosowanie w każdej branży. Melex przewozi pasażerów, dostarcza towar do sklepów, restauracji, hurtowni, centrów logistycznych. Pojazdy producenta z Mielca sprzątają miasta, parki, ogrody, lasy. Pomagają strażakom i wojskowym, ogrodnikom i inżynierom. Operują na lotniskach i w portach, na stadionach i w hotelach, w szpitalach i na cmentarzach. A to wszystko z iskrą – Melex jest w pełni elektryczny.

 

Melex produkuje ponad 100 różnych modeli z linii N.CAR i N.CLASSIC w wersjach: pasażerskich, bagażowych oraz specjalnych. Homologowanych i bez homologacji.

 

Modele pasażerskie są 4-, 6- i 8- osobowe. Bagażowe przewożą ładunek do 1 250 kg. Mogą być wyposażone w skrzynie, zabudowę siatkową, plandeki, kontenery z półkami, szufladami, drzwiami, roletami etc. Wszystko to szyte na miarę.

 

Modele specjalne to: golf; ambulans; karawan; pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych; pocztowy; wersja z hydroforowym urządzeniem mobilnym – przy pomocy którego można myć, podlewać czy dezynfekować; melex z kontenerem do wywożenia odpadów oraz pojazd przeznaczony do usług cateringowych. A to tylko kilka z propozycji.

 

MELEX jest synonimem produktów najwyższej jakości oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych, co potwierdzają certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001. Pojazdy Melex posiadają europejską homologację w kategorii L7e, która pozwala na poruszanie się po drogach publicznych. Firma stawia na rozwój, dlatego cały czas rozbudowuje sieć dystrybucyjną i wprowadza do produkcji seryjnej nowe modele. Bogata paleta pojazdów stale się powiększa.

 

Bogata tradycja, historia i doświadczenie firmy Melex zaowocowały uznaniem klientów oraz licznymi nagrodami i wyróżnieniami jak Diamenty Forbesa, Qltowa Marka, TERAZ POLSKA czy Gospodarcza Nagroda Prezydenta RP w kategorii Międzynarodowy Sukces.

 

W 2021 roku firma obchodziła 50-lecie swojej działalności. MELEX Sp. z o.o. to w stu procentach polska firma.

 

Na stronie internetowej www.melex.com.pl można znaleźć kompleksowy opis poszczególnych modeli i szczegóły techniczne.