Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Kazar – tworzymy styl

Kojarzona z elegancją, wyjątkowym wzornictwem, dbałością o detale i najwyższą jakością oferowanych produktów - marka Kazar. Wielokrotnie nagradzana, m.in. tytułem Gazela biznesu, który jest przyznawany przedsiębiorstwom najszybciej rozwijającym się i stosującym innowacyjne rozwiązania.

Kazar – polska marka premium, produkująca najwyższej jakości skórzane obuwie, torebki i akcesoria. Marka Kazar należy do Kazar Group, firmy powstałej na Podkarpaciu, bo właśnie z Przemyśla pochodzi jej założyciel – Artur Kazienko, który zdecydował się rozwijać działalność gospodarczą w rodzinnych stronach i nie żałuje tej decyzji.

 

– Obecnie województwo podkarpackie jest jedną z najbardziej rozwiniętych stref ekonomicznych w Polsce – mówi Artur Kazienko, Prezes Zarządu Kazar Group – Prowadzenie działalności gospodarczej w tym miejscu jest korzystne i sprzyjające rozwojowi przedsiębiorstw. Podkarpacie posiada wiele świetnych dróg i tras kolejowych z terenami przygranicznymi. W pobliżu Przemyśla znajduje się autostrada, a w Rzeszowie lotnisko oferujące komfortowe połączenia do Warszawy i innych miast europejskich – dodaje.

 

Kazar Group to dwie całkowicie niezależne marki. O innym pozycjonowaniu, odmiennym przekazie, ofercie produktowej i skierowane do różnych grup odbiorców. Kazar to marka segmentu premium. Oferuje wzory zgodne z najnowszymi trendami. Najwyższej jakości skórzane obuwie oraz torebki, akcesoria, perfumy, zegarki i linię produktów Home Fragrance, czyli zapachów wyprodukowanych na prośbę klientów, którym podobał się aromat obecny w sklepach.

 

Firma Kazar powstała w 1990 roku, kiedy Artur Kazienko wraz z trzema współpracownikami założył przedsiębiorstwo zajmujące się dystrybucją markowego obuwia z Włoch. W 1998 roku uległa zmianie struktura własnościowa firmy i jedynym właścicielem przedsiębiorstwa stał się właśnie Artur Kazienko. Obecnie Kazar to ponad 60 salonów w Polsce, w Czechach i na Węgrzech i ponad 500 pracowników. Kazar jest najstarszą marką w portfolio Kazar Group.

– To zespół pełen energii, entuzjazmu i pasji do mody, który od ponad 25 lat buduje tę firmę – mówi Artur Kazienko – Ostatnio zauważamy również powrót młodych ludzi do rodzinnych stron. To osoby, które stanowią świetnie wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.

 

W 2019 roku Kazar Group stworzył nową markę – Kazar Studio, skierowaną do wszystkich, którzy lubią bawić się modą i wyrażać nią siebie. Oferuje oryginalne fasony obuwia i torebek w ciekawych kompozycjach kolorystycznych oraz unikatowe akcesoria, np. ochraniacze na buty, do których można dobrać płaszcz przeciwdeszczowy i parasol. Od niedawna w Kazar Studio można kupić modną biżuterię i dodatki do włosów, a także t-shirty, apaszki, funkcjonalne etui czy torby wykonane w 100% z tworzyw pozyskanych w procesie recyklingu.

 

– Wpływ na rozwój firm ma również fakt, że Podkarpacie to miejsce tętniące życiem, które nieustannie się rozwija i efektywnie wykorzystuje fundusze europejskie, realizując nowoczesne inwestycje – mówi Artur Kazienko.

Projekt