Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Przygotowania do XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Trwają przygotowania do XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych – Podkarpackie 2023, której jesteśmy gospodarzami. Już teraz możemy zaprezentować Wam identyfikacje wizualną tego wydarzenia.

Znak logo Olimpiady przedstawia sześć połączonych wielobarwnych sześciokątów. Przenikając się symbolizują one rywalizację sportowców z różnych stron Polski, którzy spotykają się na Podkarpaciu. Kompozycja wraz z kolorystyką jest abstrakcyjnym zobrazowaniem cech podkarpackiego krajobrazu. Góruje nad nim słońce, przyświecając rywalizacji sportowców oraz spajając harmonijnie całość kompozycji.

 

Dodatkowa interpretacja znaku prowadzi do zestawienia z charakterystycznym kształtem płonącego znicza olimpijskiego.

Logo olimpiady młodzieżowej składające się z 6 połączonych wielobarwnych sześciokątów.

Skąd wzięły się wielobarwne sześciokąty?

 

W 2020 r. został opracowany dokument „Strategia rozwoju i komunikacji marketingowej turystyki województwa podkarpackiego na lata 2020-2025”, w którym wskazanych zostało pięć subregionów:

 

  • Roztocze Południowe (Wschodnie)
  • Rzeszów – miasto i region
  • Dolina Sanu i Wisły
  • Beskid Niski
  • Bieszczady
Wizualizacja numeru startowego dla zawodników

W 2021 r. dla wydzielonych subregionów została opracowana Księga Identyfikacji Wizualnej „Podkarpackie Krainy” – każdemu z subregionów został przypisany kolor odwołujący się do terytorialnego usytuowania poszczególnych krain:

 

  • Roztocze Południowe (Wschodnie) – ciemnozielony
  • Rzeszów-miasto i region – granatowy
  • Dolina Sanu i Wisły – morski
  • Beskid Niski – jasnozielony
  • Bieszczady – zielony
Ifografika przedstawiająca wizualizacje identyfikatorów dla zawodników, gości, mediów i ochrony.

Kolorystyka ikon również nie jest przypadkowa – odwołuje się do barw oficjalnego logotypu regionu „Podkarpackie – przestrzeń otwarta”.

Ifografika przedstawiająca ikony dyscyplin sportowych rozgrywanych podczas zimowej olimpiady młodzieży. Znaki opisane w artykule.

Zestaw symboli jest modułowy. Ikonograficznie odwołuje się do terytorialnego usytuowania poszczególnych krain. Zestaw piktogramów dla każdego z subregionów, przez symbolikę związaną z ich atrybutami, w tym z marką danego, konkretnego miejsca ma na celu wywołać u odbiorcy działanie.

 

Dzięki konsekwentnej komunikacji system z czasem będzie kojarzony przez odbiorcę z konkretnym zdarzeniem, czynnością bądź ideą.

Motyw ozdobny. Linia