Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Strefa Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz

Wystawa Mobilna PCN to zbiór eksponatów, pokazujących esencję tego, co można zobaczyć, dotknąć i wypróbować w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz" w Jasionce k. Rzeszowa.

Większość eksponatów jest interaktywna i zachęca do samodzielnego eksperymentowania. Dzięki temu wzbudzają ciekawość i zachęcają do zadawania pytań: Jak to jest zrobione? Jak to działa? Eksponaty nawiązują do tego co można doświadczyć w PCN w myśl haseł:

 

  • „Świat Wokół Nas”, czyli to, co naturalne, przyroda, prawa rządzące światem, zjawiska fizyczne, chemiczne, budowa materii ożywionej i nieożywionej, systemy ekologiczne. Poprzez zabawę z eksponatami takimi jak: „Cykl życia drzewa”, „Jakie to drewno”, „Tlen” można poznać ciekawostki związane z drzewami i drewnem, a także tlenem.
  • „Nasza Cywilizacja”, czyli to, co my ludzie wytworzyliśmy korzystając z naszych umiejętności i pozyskanej wiedzy, artefakty, technika i technologia, matematyka, kultura itp. Przy pomocy eksponatów można stworzyć film animowany, poznać działanie kiwonu.
  • „My, Ludzie”, czyli funkcjonowanie organizmu człowieka, zmysły, anatomia i fizjologia, procesy poznawcze, rozum – logiczne myślenie itd. Przy pomocy eksponatów takich jak „Siła ludzkich mięśni”, „Kto dalej” można wypróbować siłę swoich mięśni, czy porównać swój skok, do skoków różnych zwierząt.

 

Baner kierujący do serwisu Podkarpackich Pokazów Lotniczych