Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Ogólnopolski konkurs plastyczny dla niepełnosprawnych

W bieżącym roku przypada 200. rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza oraz 140. rocznica jego śmierci. Z tej okazji Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla osób niepełnosprawnych „Ignacy Łukasiewicz – od romantyka do wynalazcy”. Termin składania i nadsyłania prac konkursowych mija z dniem 8 kwietnia 2022 r.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace artystyczne osób niepełnosprawnych: uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniów Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, podopiecznych Domów Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domów Samopomocy, Fundacji i Stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnoprawnych.

 

Prace mogą być nadsyłane z całej Polski w następujących kategoriach: malarstwo, rysunek, grafika, tkanina, aplikacja i collage.

 

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie Centrum Kulturalnego w Przemyślu: https://ck.przemysl.pl/

Plakat Ogólnopolskiego konkursu dla osób niepełnosprawnych. Na zielonym tle umieszczona grafka z lampą naftową. Na plakacie znajduje się tekst z nazwą konkursu oraz dopiskiem

Plakat konkursu.

W Internecie znajduje się sporo materiałów dotyczących życia i działalności Ignacego Łukasiewicza, po które można sięgnąć tworząc prace. Powstały tez filmy dokumentalne przedstawiające dzieje Ignacego Łukasiewicza, do których poniżej zamieszczamy linki:

 

W 2022 roku przypada 200. rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza oraz 140. rocznica jego śmierci. Z tego względu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował się wyróżnić twórcę światowego przemysłu naftowego, ogłaszając rok 2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza.„Należy on do zaszczytnego grona Polaków, których działalność odcisnęła wielki i pozytywny wpływ na rozwój naszej Ojczyzny, jak również całego świata” – głosi uchwała.

 

Napisano, że “jako twórca i organizator przemysłu naftowego Ignacy Łukasiewicz doprowadził do rozwoju Podkarpacia, a stopniowo znacznej części polskich ziem pod zaborami, tworząc bardzo wiele miejsc pracy i podnosząc poziom życia mieszkańców”.

Baner kierujący do serwisu poświęconego obchodom Roku Łukasiewicza na Podkarpaciu