Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Festiwal Produktów Podkarpackich 2022

Już 29 lipca wieczorem na krośnieńskim rynku rozpocznie się Festiwal Produktów Podkarpackich w Świet(l)nym Mieście!

Tegoroczna 4. edycja wydarzenia będzie wyjątkowa, nie tylko ze względu na swój trzydniowy charakter, ale również ze względu na postać Ignacego Łukasiewicza, który w bieżącym roku za swój wkład w rozwój polskiej nauki, przemysłu oraz działalność społeczną i polityczną, został Patronem roku 2022.

 

Ignacy Łukasiewicz przez długie lata związany był z okolicami Krosna, stąd też tegoroczny festiwal będzie odbywał się pod nazwą ,,Festiwal Produktów Podkarpackich w Świet(l)nym Mieście”.

 

Podczas festiwalu będzie można poznać ofertę najlepszych producentów naszego regionu. Wystawcy zaprezentują wyroby winiarskie, nalewki, miody, sery, ekologiczne przetwory z owoców i warzyw, oleje tłoczone na zimno i wiele innych podkarpackich przysmaków. Wśród wystawców będą również rękodzielnicy – na stoiskach zakupimy m. in. biżuterię, ubrania, zabawki, wyroby z wikliny, ze szkła oraz naturalne kosmetyki.

Plakat Festiwalu Produktów Podkarpackich w Świet(l)nym Mieście. Krosno, 29-31 sierpnia 2021

Na festiwalowej scenie zobaczymy Andrzeja Polana – kucharza i osobowość telewizyjną, który poprowadzi warsztaty kulinarne. W programie znajdą się również liczne pokazy i warsztaty naukowe oraz wystawy.

 

Oprócz tego zarówno na krośnieńskich rynku jak i w wielu lokalizacja miasta , będą odbywać się liczne warsztaty, konkursy, kino letnie oraz wiele innych ciekawych atrakcji.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco, dołącz do wydarzenia na Facebooku.

 

Festiwal Produktów Podkarpackich, Krosno 29-31 lipca 2022