Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Festiwal Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

„Wszyscy potrzebujemy muzyki – bez niej nie możemy żyć” (N. Harnoncourt), to motto organizatorów Festiwalu Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu, który od trzech dekad odkrywa i prezentuje najciekawsze zjawiska w nurcie szeroko pojętej muzyki dawnej.

Festiwal Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu ma szeroki, nie tylko koncertowy, wymiar. Jest to zarazem miejsce debaty, poszukiwania i spotkania. Te ostatnie mają wyjątkowy charakter, gdyż gromadzą corocznie wielkich muzyków, wykonawców i badaczy, wierną publiczną, która nie wyobraża sobie końcówki sierpnia bez tradycyjnej wizyty w Jarosławiu, nowych pasjonatów muzyki dawnej.

 

Program Festiwalu to ma charakter wielowymiarowej podróży. Jak wspominają organizatorzy na stronie internetowej wydarzenia, Dariusz Czaja w poświęconym festiwalowi numerze „Kontekstów” pisał o tej kwestii następująco: „Jarosław jest żywym miejscem muzycznych podróży, osobliwym punktem tranzytowym, w którym raz do roku spotykają się rozmaite tradycje muzyczne: Wschód z Zachodem i Północ z Południem. Brzmi to nieco jak tani slogan biura podróży, ale – trudno coś na to poradzić – jest najprawdziwszą prawdą”.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź Oficjalną stronę Festiwalu Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu