Strona główna Turystyka Rok Łukasiewicza Nowe wystawy o Łukasiewiczu w Muzeum w Bóbrce
Z okazji 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza, w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce przygotowano dwie nowe wystawy czasowe. Pierwsza - „Ignacy Łukasiewicz – życie i działalność”, druga, to kolekcja monet i medali z podobiznami tego wielkiego wynalazcy i pioniera przemysłu naftowego.

W specjalnych ekspozytorach umieszczone zostało sześć dwujęzycznych plansz przedstawiających życie Ignacego Łukasiewicza.

 

Na planszach przedstawiono poszczególne etapy działalności tego wielkiego Polaka, całość dopełnia wyjątkowa grafika, fotografie archiwalne oraz fotografie eksponatów znajdujących się w zbiorach Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Plansze z wystawą o Ignacym Łukasiewiczu ustawione w budynku Muzeum. W tle ściana z grafiką przedstawiającą kopalnię ropu w Bóbrce, gabloty z monetami i medalami. W tle industrialne elementy.
Fot. materiały organizatora

Dodatkowo, z okazji wydania przez NBP srebrnej monety z okazji 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza, w Muzeum w Bóbrce wykonało wystawę okolicznościowych medali i monet z podobizną Ignacego Łukasiewicza. W zbiorach muzeum znajduje się kilkadziesiąt tego typu eksponatów.

Zdjęcie przedstawia dwa medale z podobizną Ignbacego Łukasiewicza
Fot. materiały organizatora

Do najcenniejszych należy, medal okolicznościowy wydany z okazji 100. rocznicy śmierci Ignacego Łukasiewicza. Warto wspomnieć również o medalu wydanym z okazji 145 rocznicy powstania kopalni ropy naftowej w Bóbrce.

 

Ekspozycje będą trwały do końca roku 2022.

Plansze z wystawą o Ignacym Łukasiwiczu ustawione w budynku Muzeum. W tle rolety pionowe i okna.
Fot. materiały organizatora

Muzeum w Bóbrce zaprasza do zwiedzania indywidualnego (bez limitu czasowego), a także pod opieką przewodnika. Przed przyjazdem do Bóbrki należy zapoznać się godzinami otwarcia i zarezerwować bilety. Dla turystów przygotowano kilka niezwykle ciekawych tras turystycznych o różnej długości, dając tym samym możliwość wybór najlepszego sposobu poznania najstarszej w świecie kopalni ropy naftowej. I tak do wyboru mamy trasę „Śladami naftowych pionierów”, „Od kopania do wiercenia”, „Trzy wieki kopalni w Bóbrce”. Alternatywą jest także trasa zwiedzania muzeum połączona z posiłkiem w tzw. „Kanadyjce” czyli trasa „Od kopania do wiercenia” wraz z możliwością obiadu oraz trasa „Spacer z Łukasiewiczem” oferująca zwiedzanie połączone z zagadkami, rebusami i nagrodami dla uczestników.

Baner kierujący do serwisu poświęconego obchodom Roku Łukasiewicza na Podkarpaciu

Udostępnij ten artykuł w mediach społecznościowych

Warto przeczytać

Najciekawsze atrakcje

Zapora w Solinie

Najciekawsze atrakcje

Zagroda pokazowa w Mucznem

Muzea i skanseny

Skansen w Sanoku

Architektura drewniana

Pałacyk Myśliwski w Julinie

Podkarpackie winnice

Karpacki Szlak Wina

Zamki, pałace i dwory

Zamek w Krasiczynie

Pieszo, rowerem i konno

Bieszczady dla początkujących

Polecamy!


Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności