Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Świętujemy 85 lat lotnictwa w Mielcu. PZL otworzy swoje bramy

Podczas VI Podkarpackich Pokazów Lotniczych wszyscy pasjonaci historii lotniczego Mielca będą mogli w drodze na lotnisko przejść przez teren Polskich Zakładów Lotniczych.

Będzie to niecodzienna okazja, aby zapoznać się z wystawą historycznych samolotów i z bliska obejrzeć eksponowane na terenach zielonych zabytkowe egzemplarze statków powietrznych produkowanych przed laty w mieleckiej fabryce. Bramy Polskich Zakładów Lotniczych otworzą się 24 czerwca o godzinie 13:00 i zamkną o 16:30.

 

Spacer przez PZL Mielec to kolejne wydarzenie związane ze świętowaniem 85-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu, którego patronem są PZL Mielec. To niepowtarzalna szansa dla mieszkańców miasta i regionu, by obejrzeć zamkniętą na co dzień dla szerokiej publiczności wystawę historycznych samolotów. Zwiedzanie odbywać się będzie wzdłuż wyznaczonej jednokierunkowej trasy.

 

 

– Lotnictwo to duma Mielca, śmiało można powiedzieć, że nasze miasto jest lotniczą stolicą Polski, a PZL Mielec z dumą kontynuują wspaniale lotnicze tradycje. Chcemy, aby jubileusz 85-lecia przemysłu lotniczego był świętem nie tylko PZL Mielec, ale wszystkich mieszkańców miasta i regionu oraz pasjonatów lotnictwa. W drodze na pokazy, zapraszamy wszystkich chętnych do przejścia przez teren PZL Mielec. W tym dniu udostępnimy do zwiedzania nasza wystawę historycznych statków powietrznych – powiedział Janusz Zakręcki, Prezes zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec.

 

 

Na wystawie statycznej będzie można obejrzeć samoloty produkowane przed laty w Mielcu:

  • PZL TS-11 Iskra
  • PZL I-22 Iryda
  • Lim-5
  • PZL.37 Łoś
  • An-2
  • PZL M-15
  • M21 Dromader Mini

 

 

Spacer przez PZL będzie stanowił preludium do atrakcji, jakie czekają na Was podczas VI Podkarpackich Pokazach Lotniczych. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału zarówno w spacerze, jak i pokazach.

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Spaceru przez PZL (plikPDF, 56KB) oraz trasą przejścia.

Baner kierujący do serwisu Podkarpackich Pokazów Lotniczych