Do konkursu mogą być zgłaszane prace artystyczne osób niepełnosprawnych: uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniów Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, podopiecznych Domów Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domów Samopomocy, Fundacji i Stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnoprawnych.
Prace mogą być nadsyłane z całej Polski w następujących kategoriach: malarstwo, rysunek, grafika, tkanina, aplikacja i collage.
Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie Centrum Kulturalnego w Przemyślu: https://ck.przemysl.pl/
W Internecie znajduje się sporo materiałów dotyczących życia i działalności Ignacego Łukasiewicza, po które można sięgnąć tworząc prace. Powstały tez filmy dokumentalne przedstawiające dzieje Ignacego Łukasiewicza, do których poniżej zamieszczamy linki:
W 2022 roku przypada 200. rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza oraz 140. rocznica jego śmierci. Z tego względu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował się wyróżnić twórcę światowego przemysłu naftowego, ogłaszając rok 2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza.„Należy on do zaszczytnego grona Polaków, których działalność odcisnęła wielki i pozytywny wpływ na rozwój naszej Ojczyzny, jak również całego świata” – głosi uchwała.
Napisano, że "jako twórca i organizator przemysłu naftowego Ignacy Łukasiewicz doprowadził do rozwoju Podkarpacia, a stopniowo znacznej części polskich ziem pod zaborami, tworząc bardzo wiele miejsc pracy i podnosząc poziom życia mieszkańców".