Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Odkryj Podkarpackie

Na skrzyżowaniu międzynarodowych dróg, na Nowym Jedwabnym Szlaku, przy granicy ze Słowacją i Ukrainą, odnajdziesz jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce – Podkarpackie. Od południa góry, od północy dziewiczy las. Przestrzeń i majestat natury dają poczucie wolności, a unikatowe zabytki przypominają korzenie wielokulturowego pogranicza.

Tu łapie się drugi oddech, doświadcza upragnionych emocji. Może dlatego ze wszystkich polskich województw właśnie w podkarpackim ludzie żyją najdłużej. Są też bardzo gościnni i chętnie dzielą się skarbami Podkarpacia. Bieszczady, Beskid Niski, Puszcza Sandomierska i Roztocze pysznią się dziką naturą. Krajobrazy nie nudzą wędrowców, żeglarzy i szybowników. Obok starych cerkwi rosną dawne rezydencje magnatów. Ziemia kryje mineralne źródła, wokół których zapraszają sławne od wieków uzdrowiska. Obok nich rodziły się kiedyś fortuny wydobywców ropy naftowej z pierwszych na świecie kopalń.

Opis filmu dla osób niedowidzących: Film bez lektora. Następujące po sobie kadry ukazują atrakcje województwa podkarpackiego. W tle gra spokojna, nastrojowa muzyka. Na końcu pojawia się logo Podkarpackie oraz napis: Podkarpackie przestrzeń wolnego czasu.

Dziś Podkarpackie jest sercem polskiego przemysłu lotniczego. Industrialne miasto wyrosło wokół urokliwej stolicy regionu – Rzeszowa. Dotrzeć tu można samolotem. Międzynarodowy port lotniczy w podrzeszowskiej Jasionce obsługuje codzienne połączenia z Warszawą i innymi miastami Europy. Do Podkarpackiego dojedziemy także autostradą A4 lub szybkim pociągiem. Graniczny region posiada kolejowe połączenia z Kijowem i Lwowem, Berlinem, czy Wiedniem. Z północą łączą go nie tylko drogi szybkiego ruchu, ale i malowniczy szlak rowerowy Green Velo.

Opis filmu dla osób niedowidzących: Film bez lektora. Następujące po sobie szybkie kadry ukazują potencjał gospodarczy województwa podkarpackiego związane z inteligentnymi specjalizacjami regionu: lotnictwem, informatyką, motoryzacją i jakością życia. W tle gra energiczna muzyka. Na końcu pojawia się logo Podkarpackie oraz napis: Podkarpackie przestrzeń otwarta na rozwój.

Więc przyjedź. Po szklane rękodzieło z Krosna, po wiklinowy kosz z Rudnika nad Sanem, po butelkę dobrego wina z jednej ze 160 winnic. Albo, żeby pomyśleć marzenie na widok spadającej gwiazdy w Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”. Właśnie tam najpiękniej mrugają one do podróżnych.

Odkryj to sam!

Zdjęcia z naszego Instagrama

#fotozagadka

Mamy dla Was małe wyzwanie: czy rozpoznajecie to miejsce?

Odpowiedź jutro po godzinie 9:00

#lovepodkarpackie #podkarpackie #podkarpacie #park
...

201 5

Poznajecie?

Fot. Adam Krzykwa

#podkarpackie #podkarpacie #skały #ostańce #prządki #LovePodkarpackie
...

283 9

Zostawiamy Was na długi weekend z takim widokiem 💚

Odpoczywajcie, cieszcie się latem i wyciskajcie z sierpnia ile się da. Do zobaczenia we wtorek!🙂

PS. Na zdjęciu cerkiew w Jałowem. Autorem fotografii jest @chlopakzbieszczad 📸 Jeśli jeszcze go nie obserwujcie, zróbcie to koniecznie.

#lovepodkarpackie #podkarpackie #Podkarpacie #jalowe #cerkiew #lato #chill #bieszczadymountains #góry #goryponadwszystko #polskiegóry #karpaty #
...

2648 19

Dahany o wschodzie słońca 💚

Z tymi mlecznymi mgłami na Dahanach jest jak z kotem Schroedingera - i jest już jesień i jeszcze jej nie ma 😉 To zawsze sygnał, by czerpać z lata jak najwięcej i robić rzeczy, za którymi jesienią i zimą będziemy tęsknić. Idź na rower, wybierz się na piknik, pójdź na długi spacer!😍

Reposted from @lubaczosummernails
#Lovepodkarpackie #podkarpacie #podkarpackie #lato #mgła #dahany #roztoczewschodnie #roztocze #wschódsłońca #wakacje #summer
...

452 1

W sierpniu Bieszczady ugoszczą Was takimi widokami 🌌🌚
A noc spadających gwiazd wciąż jeszcze przed nami! 🤩 W tym roku maksimum roju Perseidów wypada w nocy 12/13 sierpnia.
Czekacie?

Reposted from @wawrzaszek1 Dziękujemy za oznaczenie 🙌📸

#drogamleczna #podkarpacie #Lovepodkarpackie #podkarpackie #podkarpacie #niebo #sky #astrofotografia #astrofoto
#astrophotography #nightsky #astroimage #nightskyphotography #space #cosmos #deepsky #deepspace #milkyway #milkywayphotography #gapiesiewniebonoca #bieszczady #LasyPanstwowe #bieszczadypl
...

322 0
Zmień rozmiar czcionki
Kontrast