Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Odkryj Podkarpackie

Na skrzyżowaniu międzynarodowych dróg, na Nowym Jedwabnym Szlaku, przy granicy ze Słowacją i Ukrainą, odnajdziesz jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce – Podkarpackie. Od południa góry, od północy dziewiczy las. Przestrzeń i majestat natury dają poczucie wolności, a unikatowe zabytki przypominają korzenie wielokulturowego pogranicza.

Tu łapie się drugi oddech, doświadcza upragnionych emocji. Może dlatego ze wszystkich polskich województw właśnie w podkarpackim ludzie żyją najdłużej. Są też bardzo gościnni i chętnie dzielą się skarbami Podkarpacia. Bieszczady, Beskid Niski, Puszcza Sandomierska i Roztocze pysznią się dziką naturą. Krajobrazy nie nudzą wędrowców, żeglarzy i szybowników. Obok starych cerkwi rosną dawne rezydencje magnatów. Ziemia kryje mineralne źródła, wokół których zapraszają sławne od wieków uzdrowiska. Obok nich rodziły się kiedyś fortuny wydobywców ropy naftowej z pierwszych na świecie kopalń.

Audiodeskrypcja tekstowa: Film bez lektora. W tle gra spokojna, nastrojowa muzyka. Następujące po sobie kadry ukazują grupę osób zwiedzającą atrakcje turystyczne województwa podkarpackiego: wędrówka po górach, po lesie, jazda konna, spływ pontonowy na rzece, zamek i galerię sztuki, zagrodę pokazową żubrów, wycieczkę rowerową, wnętrza cerkwi, pole golfowe, ogród przed zamkiem, Muzeum Ulmów w Markowej, panoramę miasta, szczyty gór. Na końcu pojawia się logo Podkarpackie oraz napis: Podkarpackie przestrzeń wolnego czasu.

Dziś Podkarpackie jest sercem polskiego przemysłu lotniczego. Industrialne miasto wyrosło wokół urokliwej stolicy regionu – Rzeszowa. Dotrzeć tu można samolotem. Międzynarodowy port lotniczy w podrzeszowskiej Jasionce obsługuje codzienne połączenia z Warszawą i innymi miastami Europy. Do Podkarpackiego dojedziemy także autostradą A4 lub szybkim pociągiem. Graniczny region posiada kolejowe połączenia z Kijowem i Lwowem, Berlinem, czy Wiedniem. Z północą łączą go nie tylko drogi szybkiego ruchu, ale i malowniczy szlak rowerowy Green Velo.

Opis filmu dla osób niedowidzących: Film bez lektora. W tle gra energiczna muzyka. Następujące po sobie szybkie kadry ukazują potencjał gospodarczy województwa podkarpackiego związane z inteligentnymi specjalizacjami regionu: lotnictwem, informatyką, motoryzacją i jakością życia. Na końcu pojawia się logo Podkarpackie oraz napis: Podkarpackie przestrzeń otwarta na rozwój.

Więc przyjedź. Po szklane rękodzieło z Krosna, po wiklinowy kosz z Rudnika nad Sanem, po butelkę dobrego wina z jednej ze 160 winnic. Albo, żeby pomyśleć marzenie na widok spadającej gwiazdy w Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”. Właśnie tam najpiękniej mrugają one do podróżnych.

Odkryj to sam!

Zdjęcia z naszego Instagrama

Zamek w Krasiczynie to jedna z tych podkarpackich perełek, których nie trzeba Wam już przedstawiać. A czy znacie pozostałe rezydencje królewskie i magnackie w naszym regionie? 😍

Jeśli nie, zerknijcie na naszego Facebooka. Czeka tam na Was świetny wpis przygotowany przez @rudeiczarne_travelblog. Wystarczy skopiować ten link: https://tiny.pl/cq7v3

#lovepodkarpackie #podkarpacie #podkarpackie #zamek #krasiczyn #zamekwkrasiczynie #wiosna #goodmood #chill #architektura #architectureisagoodidea
Fot. Michał Bosek
...

123 2

Czas majówek 💚

Od Autorki 😌⤵️
"Pomiędzy deszczem a deszczem. Matka Boska wyszła na spacer po pięknych wzgórzach Podkarpacia. Nie przeszkadza jej brak błękitnego nieba. W powietrzu unosi się słodki zapach rzepaku, pracują roje pszczół. Wielkie bzyczenie układa się w melodię pochwalną.

To kapliczka w Korczynie. Bardzo bym chciała zobaczyć to miejsce w popołudniowej porze , kiedy to pod kapliczkami, w maju modlą się ludzie. To majowa tradycja na wsi i małych miasteczkach. Czy znacie jeszsze takie miejsca? "

Reposted from @nieoczywiste_kadry

#korczyna
#majówka
#kapliczka #tradycja #modlitwa #nawsi #polskiekrajobrazy #sielsko #rzepak #żółty #krosno #colzafield #podkarpackie #podkarpacie
...

2254 28

Aby umilić Wam wejście w nowy tydzień przygotowaliśmy zdjęcie z Baranowa Sandomierskiego. Chodźcie na spacer! 🥰💚

#lovepodkarpackie #podkarpacie #podkarpackie #baranów #zamekwbaranowie #baranówsandomierski #wiosna #spring #goodvibes

Fot. Michał Bosek
...

325 8

Najpiękniejsze kwiaty tej wiosny znajdziecie oczywiście w @arboretum_bolestraszyce

Fot. Michał Bosek

#wiosna #kwiaty #podkarpackie #podkarpacie #lovepodkarpackie #Bolestraszyce #arboretum #ogród
...

327 4

Dziś, to temat numer jeden na insta.

Zorza polarna nad Polską i Wasze niesamowite zdjęcia 😍🌌

Reposted from @krystianklysewicz Zorza polarna na Roztoczu Wschodnim.

#zorza #zorzapolarna #światłapółnocy #nocne #nocnezdjęcia #zgłowąwgwiazdach #gwiazdy #aurora #auroraborealis #zorzawpolsce #roztoczewschodnie #roztocze #roztoczetravel #podkarpackie #lovepodkarpackie #visitpodkarpackie #podkarpaciejestpiękne #podkarpackietravel #roztoczezachwyca #polandtravel #moja_polska #nocneniebo #astrophotography #nightskyphotography #horynieczdrój #nowinyhorynieckie #kapliczka
...

485 5