Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Odkryj Podkarpackie

Na skrzyżowaniu międzynarodowych dróg, na Nowym Jedwabnym Szlaku, przy granicy ze Słowacją i Ukrainą, odnajdziesz jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce – Podkarpackie. Od południa góry, od północy dziewiczy las. Przestrzeń i majestat natury dają poczucie wolności, a unikatowe zabytki przypominają korzenie wielokulturowego pogranicza.

Tu łapie się drugi oddech, doświadcza upragnionych emocji. Może dlatego ze wszystkich polskich województw właśnie w podkarpackim ludzie żyją najdłużej. Są też bardzo gościnni i chętnie dzielą się skarbami Podkarpacia. Bieszczady, Beskid Niski, Puszcza Sandomierska i Roztocze pysznią się dziką naturą. Krajobrazy nie nudzą wędrowców, żeglarzy i szybowników. Obok starych cerkwi rosną dawne rezydencje magnatów. Ziemia kryje mineralne źródła, wokół których zapraszają sławne od wieków uzdrowiska. Obok nich rodziły się kiedyś fortuny wydobywców ropy naftowej z pierwszych na świecie kopalń.

Opis filmu dla osób niedowidzących: Film bez lektora. Następujące po sobie kadry ukazują atrakcje województwa podkarpackiego. W tle gra spokojna, nastrojowa muzyka. Na końcu pojawia się logo Podkarpackie oraz napis: Podkarpackie przestrzeń wolnego czasu.

Dziś Podkarpackie jest sercem polskiego przemysłu lotniczego. Industrialne miasto wyrosło wokół urokliwej stolicy regionu – Rzeszowa. Dotrzeć tu można samolotem. Międzynarodowy port lotniczy w podrzeszowskiej Jasionce obsługuje codzienne połączenia z Warszawą i innymi miastami Europy. Do Podkarpackiego dojedziemy także autostradą A4 lub szybkim pociągiem. Graniczny region posiada kolejowe połączenia z Kijowem i Lwowem, Berlinem, czy Wiedniem. Z północą łączą go nie tylko drogi szybkiego ruchu, ale i malowniczy szlak rowerowy Green Velo.

Opis filmu dla osób niedowidzących: Film bez lektora. Następujące po sobie szybkie kadry ukazują potencjał gospodarczy województwa podkarpackiego związane z inteligentnymi specjalizacjami regionu: lotnictwem, informatyką, motoryzacją i jakością życia. W tle gra energiczna muzyka. Na końcu pojawia się logo Podkarpackie oraz napis: Podkarpackie przestrzeń otwarta na rozwój.

Więc przyjedź. Po szklane rękodzieło z Krosna, po wiklinowy kosz z Rudnika nad Sanem, po butelkę dobrego wina z jednej ze 160 winnic. Albo, żeby pomyśleć marzenie na widok spadającej gwiazdy w Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”. Właśnie tam najpiękniej mrugają one do podróżnych.

Odkryj to sam!

Zdjęcia z naszego Instagrama

Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy,
obecnie kaplica rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Śnieżnej w Radrużu 💚

Autorką zdjęcia jest @aga_livet Dziękujemy za oznaczenie 🙌

#lovepodkarpackie #podkarpacie #podkarpackie #roztocze #radruż
#wioskiwschodu #visitpoland #śnieg #cerkiew
#zimowykrajobraz #zasypało #zima #wintertime
#roztoczetravel
#winterlandscape
#wintertrees
#beautywinter #winterworld
#zimapopolsku
#zimowyklimat #zimowyczas
...

275 1

Dziś mamy dla Was taki kadr z naszych ulubionych Bieszczadów 💚

Kto już na nogach? 🙂☕

Reposted from @krzysztof_szaro_fotografia

#bieszczadymountains #Tarnica #bieszczady #podkarpackie #lovepodkarpackie #zima #goodmorning
...

282 1

Beskid Niski na pograniczu jesieni i zimy 💚

Autorem zdjęcia jest @mirekpruchnicki
"Dla fotografów krajobrazu jesień kończy się modrzewiami :) Nadszedł ten czas kiedy ciepłe jesienne barwy płynnie przechodzą w chłodne zimowe. Lubię ten moment i to połączenie kolorów. Udało mi się wykonać kilka kadrów w tym ciekawym momencie gdzieś w okolicach miejscowości Czaszyn i Szczawne. (21_11_2022)"

#lovepodkarpackie #podkarpacie #podkarpackie
#modrzewie #jesień #zima #las #śnieg #droga #chłodno #przymrozek #przedzimie #bieszczady #beskidniski #wieś #krajobraz
...

847 4

Baśniowa ścieżka biegnąca przez Rezerwat Przyrody Liwocz 💚

Reposted from @krzysztof_szaro_fotografia
#lovepodkarpackie
#Podkarpacie #jesień2022 #polskiekrajobrazy #iconic_sunset_ #liwocz #brzyska #podkarpackie
...

646 3

Ośrodek Garncarski w Medyni Głogowskiej poleca się na niepogodę 🌬️❄️💚

To jedno z najbardziej twórczych i inspirujących miejsc w naszym regionie. Łączy tradycję z nowoczesnością pielęgnując przy tym dziedzictwo, z którego jesteśmy dumni💚😊

Poza tym praca z gliną odpręża, relaksuje, uczy skupienia i pozwala oderwać się od codzienności 😌 Próbowaliście kiedyś? Jeśli nie, koniecznie zajrzyjcie do Medyni.

#podkarpackie #lovepodkarpackie #podkarpacie #medynia #ośrodekgarncarskiwmedyni #garncarstwo #rękodzieło #jesień #goodvibes

Fot. Krzysztof Zajączkowski
...

160 0

Zamek Kamieniec w Odrzykoniu późną jesienią całkowicie zmienia swoje oblicze...🖤👀

#zamek #castle #ruiny #ruinyzamku #kaermorhen #wiedźmin #thewitcher #kamieniec #zamekkamieniec #odrzykoń #podkarpackie #visitpodkarpackie #lovepodkarpackie #podkarpackietravel #podkarpacie #podkarpaciejestpiękne #krosno #lovepoland #pieknapolska #ruins #castles

Reposted from @krystianklysewicz 🙌
...

881 14