Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Maciej Kulaszewski

Pilot: Maciej Kulaszewski
Kraj: Polska
Statek powietrzny: Extra 300L
Ilość statków: 1

 

Maciej Kulaszewski zasiada za sterami samolotów od 2008. W 2009 roku rozpoczął studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie na Wydziale Lotnictwa, z specjalizacją Pilotaż Statków Powietrznych.

 

W 2016 roku wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie zaczął szkolenie w British Aerobatic Academy, pod okiem pilota instruktora, Adriana Willisa, który uczył Kulaszewskiego akrobacji lotniczej na samolocie Extra-200. W 2017 roku wystartował w zawodach akrobacji samolotowej na terenie Wielkiej Brytanii, a w 2019 roku został członkiem kadry narodowej Polskiego Związku Aeroklubu Polskiego

 

W 2017 roku Maciej wystartował w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii w akrobacji samolotowej, które skończył ze złotym medalem oraz tytułem Mistrza Wielkiej Brytanii w klasie Standard!

 

Extra 300L jest napędzaną silnikiem Lycoming AEIO-540 dwuosobową wersją samolotu ze skrzydłami zamocowanymi niżej na krótszym niż w pozostałych wersjach kadłubie. Rozpiętość została zredukowana od 8m do 7,39m, zastosowano ulepszone lotki umożliwiające na osiągnięcie prędkości obrotu na poziomie 400 stopni na sekundę.
Samolot lata z prędkością ponad 400 km/h i może wykonywać akrobację z przeciążeniem nawet +/- 10G.

Baner kierujący do serwisu Podkarpackich Pokazów Lotniczych