Podkarpackie na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Ponad 4 tysiące uczestników z Europy, Azji oraz USA wzięło udział w trzydniowym, krynickim Forum Ekonomicznym. To jedyne, tak duże, międzynarodowe wydarzenie w tej części starego kontynentu. Obok premiera, ministrów, parlamentarzystów, ludzi kultury, nauki, specjalistów z wielu dziedzin oraz szefów wielkich firm, a także efektownych ekspozycji i prezentacji znajdował się pawilon województwa podkarpackiego.

Podkarpacka Strefa Spotkań, była miejscem, w którym Województwo Podkarpacie promowało walory regionu: potencjał gospodarczy i atrakcyjność turystyczna, które były główną osią rozmów i paneli odbywających się w trakcie trzech dni Forum.

– Przy okazji takich ważnych wydarzeń jak Forum Ekonomiczne podejmujemy skuteczne działania w celu promowania naszych największych atutów gospodarczych, jak i turystycznych. Kontynuując przekaz kampanii promocyjnej „Wyższy Poziom Innowacji” mówimy o nowoczesnych technologiach stosowanych w lotnictwie i motoryzacji, jak również rozwiązaniach technologicznych i informatycznych łączących wskazane branże – tłumaczy Maciej Jaskot, dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej. – Mówiąc o potencjale gospodarczym regionu nie możemy zapomnieć o pozostałych atutach i walorach Podkarpacia. Przy tej okazji chcemy rozsmakować uczestników forum w podkarpackich produktach regionalnych prezentowanych w innowacyjny sposób – dodaje M.Jaskot.
Ruszyło XXVIII Forum Ekonomiczne w Krynicy!

Dzień dobry z Forum Ekonomicznego w Krynicy :)Dziś w naszej Podkarpackiej Strefie Spotkań w Pawilonie B, ważne dyskusje i debaty. Będziemy gospodarzami panelu "Inteligentne specjalizacje szansą na rozwój i inwestycje w regionie". Nie zabraknie też regionalnych, zdrowych pyszności z Podkarpacia, które robią furorę 💚👍💙Zapraszamy do śledzenia relacji z tego ważnego wydarzenia na naszym Twitterze: 👉 www.twitter.com/goPodkarpackie

Opublikowany przez Podkarpackie Środa, 5 września 2018

– Sięgamy po naturalne produkty Podkarpacia, które jako województwo jest zdecydowanym liderem w ilości zarejestrowanych produktów tradycyjnych w Polsce. Łączymy zatem tradycję z naukową wiedzą o gotowaniu – opowiada Krzysztof Polok, ekspert kuchni molekularnej. – Dzięki takim zabiegom ekologiczna podkarpacka żywność zyska nowy smak i formę, co jest znakiem rozpoznawczym nowoczesnej i zdrowej gastronomii – tłumaczy K. Polok.

W trakcie trwania Forum Ekonomicznego Podkarpacką Strefę Spotkań odwiedzali ważni goście. W panelach dyskusyjnych głos zabierali ministrowie, podsekretarze stanu, a także ludzie mediów. Kluczowym elementem programu był specjalny panel „Inteligentne specjalizacje szansą na rozwój i inwestycje w regionach”. W dyskusji, wzięli udział: Jerzy Kwieciński, Władysław Ortyl, Marcin Chludziński, Tomasz Pisula i Marek Chrzanowski.

Jak wykorzystać potencjał gospodarczy regionu?

Inteligentne specjalizacje to klucz do wykorzystania potencjału gospodarczego Podkarpacia. Takie wnioski płyną z panelu z udziałem ministra Jerzego Kwiecińskiego, który odbył się dziś w Podkarpackiej Strefie Spotkań podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Więcej na podkarpackie.pl

Opublikowany przez Podkarpackie – serwis samorządu województwa Środa, 5 września 2018

Uczestnicy panelu wspólnie zastanawiali się czy zgodnie z założeniami inteligentne specjalizacje prowadzą do powstania nowych rynków aktywności gospodarczej, modernizacji oraz podniesienia konkurencyjności regionów? Zastanawiano się również nad zasadnością wyboru inteligentnych specjalizacji przez poszczególne regiony. Na przykładzie „Lotnictwa i Kosmonautyki” czyli województwa podkarpackiego, marszałek Władysław Ortyl mówił o wymiernych korzyściach prorozwojowych dla regionu i branż.

Podkarpackie chce jeszcze poprawić swoją pozycję gospodarczą. Chcemy być liderem zmian w Polsce Wschodniej. Jeśli popatrzymy na nasze inwestycje, na tworzące się miejsca pracy, na środki pozyskiwane na działalność badawczą to jesteśmy na dobrej drodze. Hasło naszej kampanii „Wyższy poziom innowacji” to nasz drogowskaz – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *