Podkarpacki laureat Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Prezydent RP Andrzej Duda w Jasionce koło Rzeszowa uhonorował najlepsze polskie firmy. Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP zostały wręczone podczas wieczornej gali odbywającej się w ramach Kongresu 590. Po raz kolejny statuetkę zdobyła firma z województwa podkarpackiego.

W kategorii „Lider MŚP” laureatem zostało przedsiębiorstwo z woj. podkarpackiego – Ultratech sp. z o. o., zajmujące się produkcją części i podzespołów dla światowych firm z sektorów lotnictwa, inżynierii kosmicznej i energetyki. – Jako członek klastra Dolina Lotnicza od wielu lat podejmujemy aktywne działania na rzecz polskiego sektora lotniczego. Uzyskanie tak prestiżowej nagrody to dla nas wielkie wyróżnienie i silna motywacja do dalszego rozwoju firmy – mówi Marek Bujny, wiceprezes Ultratechu.

W kategorii „Narodowy Sukces” nagrodę przyznano firmie Ceramika Paradyż sp. z o. o., a w kategorii „Międzynarodowy Sukces” – Vigo System S.A. Nagrodę w kategorii „Odpowiedzialny Biznes” wręczono PKO BP S.A., z kolei statuetka w kategorii „Firma Rodzinna” trafiła do firmy MB – Pneumatyka sp. z o. o. Zwycięzcą kategorii Startup_PL” została firma Entertainment sp. z o. o., a kategorii „Badania+Rozwój” – Astronika sp. z o. o. W ramach kategorii specjalnych Nagrodą Indywidualną Prezydenta RP został wyróżniony Zbigniew Grycan. Przyznano także dodatkową nagrodę z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Otrzymała ją Warszawska Fabryka Platerów HEFRA S.A.

To nie pierwszy raz, kiedy w konkursie zostały docenione przedsiębiorstwa z województwa podkarpackiego. W poprzedniej edycji, w kategorii „Międzynarodowy Sukces”, nagrodę zdobyła firma Melex, jeden z najstarszych na świecie producentów pojazdów elektrycznych. W 2016 roku liderem kategorii MŚP została firma ML System, producent pierwszych na świecie drukowanych ogniw fotowoltaicznych.

Nagrody zostały wręczone w ramach jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce – Kongresu 590, odbywającego się w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *