O tym, jak powstawała firma - opowiada Marcin Szymański, Product Manager w firmie VSHAPER:
- Zauważyliśmy, że producenci używający systemów CAD, CAM potrzebują szybkiego prototypowania. Na początku nasz zespół liczył trzy osoby, następnie rozbudowaliśmy go o kolejne: elektroników, programistów, konstruktorów. Pierwszy prototyp drukarki VSHAPER powstał w zaledwie 3 miesiące. Więcej czasu zajęło nam dopracowanie systemów, które umożliwiają profesjonalne zastosowania maszyny drukującej: zamknięta komora, konstrukcja, powierzchnia robocza oraz wiele innych czynników, które mają wpływ na jakość wydruku- mówi.
Obecnie drukarki 3D VSHAPER to przemysłowe urządzenia, zaprojektowane z myślą o wymagających odbiorcach, charakteryzujące się opatentowanymi rozwiązaniami technologicznymi. To produkty, które cieszą się uznaniem klientów m.in. w Polsce, Niemczech, USA i są wykorzystywane przede wszystkim w procesie prototypowania i produkcji małoseryjnej. Szczególnie ceniona jest precyzja wykonywanych wydruków i solidne wsparcie techniczne udzielane przez firmę.
- Szybki rozwój branży materiałowej w dziedzinie polimerów otwiera technologię druku 3D na specjalistyczne zastosowania - mówi Marcin Szymański - Przemysłowe drukarki 3D VSHAPER znajdują zastosowanie nie tylko w celu szybkiego prototypowania, ale również w produkcji zaawansowanych elementów końcowych, zamienników części metalowych oraz części zamiennych. Zakres branż, w których wdrożenie druku 3D jest obecnie silnie zauważalne, oscyluje wokół wysoce specjalistycznych obszarów jak branża motoryzacyjna, lotnicza, militarna czy medyczna.
Obecność firmy VSHAPER na rynku międzynarodowym nie jest dziełem przypadku. Jest konsekwentnym realizowaniem przyjętej strategii rozwoju – ponieważ firma stale pracuje nad rozwojem sieci sprzedaży swoich drukarek 3D, prowadząc rozmowy z potencjalnymi sprzedawcami zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.
VSHAPER dysponuje 20-letnim doświadczeniem we wdrażaniu zaawansowanych systemów wspomagających projektowanie i wytwarzanie. Współpracuje z czołowymi producentami maszyn i narzędzi. Dostarczając rozwiązania wspomagające procesy produkcji przedsiębiorstw o światowej renomie, doskonale zna wyzwania, stojące przed współczesnym przemysłem i jest jedną z firm nadających rytm regionowi.
- Pochodzimy z tego regionu – tu rozwijała się nasza pasja - opowiada Marcin Szymański - Nie bez znaczenia były jednak zalety, jakie ten region daje firmom z branży technologicznej. Mianowicie bogata oferta uczelni technicznych i uniwersyteckich gwarantująca dostępność solidnie wykształconej kadry inżynierów, konstruktorów, technologów, managerów i handlowców. Zaletą jest też rozwinięta komunikacja z kluczowymi ośrodkami w Polsce oraz bliskość lotniska - wylicza Marcin Szymański.
Prowadzenie firmy na Podkarpaciu jest wygodne i rokujące na przyszłość - Bliski kontakt z przyrodą i możliwość balansu między pracą, rodziną, wypoczynkiem i rozwojem pasji - Marcin Szymański docenia szczególnie - Dodatkowo bliskość lotniska i dobre rozwiązania komunikacyjne, które dają możliwość szybkiego kontaktu z klientami i gwarancję terminowości.
Bo Podkarpacie stale się rozwija i ma potencjał do przyciągania młodych, zdolnych ludzi. A to oni - jak zauważa Marcin Szymański, w przyszłości będą budować ten region.