Podkarpackie - Przestrzeń otwarta

Jakość wpisana w DNA

Zapewnienie klientom lepszego komfortu życia, mocy zdrowia i witalności -to misja firmy farmaceutycznej Olimp Labs. Firmy, która powstała ponad 30 lat temu na Podkarpaciu i stawiając na najwyższą jakość, bezpieczeństwo i skuteczność tworzonych wyrobów, osiągnęła międzynarodowy sukces.

Spółka prowadzi działalność w ramach Grupy Kapitałowej, w skład której wchodzą także Nutrifarm Sp. z o.o. oraz Olimp Laboratories GmbH w Niemczech. Zatrudnia niemal 800 pracowników, a swoje wyroby eksportuje do ponad 100 krajów na całym świecie.

 

Założyciele i właściciele Firmy Olimp Labs mieszkają na Podkarpaciu. Lokalny patriotyzm jest dla nich silną wartością, dlatego też gdy zapadała decyzja o rozpoczęciu działalności – nie mieli wątpliwości, że firma powinna funkcjonować właśnie na terenie województwa podkarpackiego.

 

– Położenie Firmy na Podkarpaciu jest korzystne z wielu względów – mówi Stanisław Jedliński, Prezes Zarządu Olimp Labs – Lokalizacja siedziby przy zjeździe Dębica Wschód z Autostrady A4 ułatwia komunikację i transport. Lotnisko w Jasionce działa prężnie, a zlokalizowane jest jedynie 30 minut drogi autostradą. Możemy poszczycić się wysoce wykwalifikowanymi pracownikami, ekspertami w swoich dziedzinach. Nasi naukowcy to wybitne postaci, świetnie wykształcone, a przy tym, to w dużej mierze mieszkańcy naszego regionu. Nie boją się wyzwań, prowadzą zaawansowane badania naukowe. Pracują w jednym z najnowocześniejszych w Europie laboratoriów – to dla nich np. pozyskaliśmy jedyny w Polsce sztuczny układ pokarmowy, na którym prowadzą badania nad produktami mającymi zapobiegać chorobom – dodaje.

 

Najwyższą jakość produktów gwarantuje jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkcyjnych oraz badawczo-rozwojowych, wyposażonych w unikalne narzędzie – wspomniany już, sztuczny przewód pokarmowy. Nakłady poniesione na innowacje sięgają ponad 500 mln złotych. Firma produkuje żywność przyszłości, leki, wyroby medyczne, żywność specjalnego medycznego przeznaczenia, suplementy diety oraz najwyższej jakości odżywki dla sportowców. Dzięki innowacyjnym technologiom i wiedzy realizuje przełomowe badania, które pozwalają zapobiegać chorobom.

 

– Innowacyjność i jakość są wpisane w DNA firmy. Wyśrubowane standardy produkcji powodują, że wyroby firmy spełniają najbardziej restrykcyjne polskie i globalne normy. Nasze nowoczesne laboratorium wyposażone jest w najnowszą aparaturę badawczą, która wykorzystywana jest w celu realizowania zaawansowanych i kompleksowych analiz chemicznych oraz badań tkankowych, wysiłkowych, sensorycznych, a także do modelowania molekularnego – mówi Stanisław Jedliński.

 

Prowadząc międzynarodową firmę, bardzo ważne jest, aby zatrudniać wykwalifikowanych pracowników, a Podkarpacie jest idealnym miejscem, szczególnie dla tych, którzy potrzebują ekspertów. Uczelnie wyższe, które się tutaj znajdują, gwarantują solidne zaplecze specjalistów w wielu dziedzinach.

 

– Pod wieloma względami prowadzenie międzynarodowej firmy na Podkarpaciu nie jest wcale trudniejsze, niż prowadzenie takiej firmy np. w Warszawie – ocenia Stanisław Jedliński -Współczesna technologia daje nam możliwość współpracowania ze specjalistami i firmami z każdego zakątka świata. Patrząc z perspektywy kilku ostatnich lat na Podkarpacie, naprawdę wiele się tutaj zmieniło. Po drogach jeździ coraz więcej elektrycznych autobusów, mamy „dolinę lotniczą” (na czele z amerykańskimi gigantami) i szeroko rozwiniętą branżę motoryzacyjną i teleinformatyczną. Walory przyrodnicze otwierają także drogę do rozwoju wszystkim, którzy chcą inwestować w branżę turystyczną i usługową. Można śmiało powiedzieć, że jakość życia mieszkańców Podkarpacia stale rośnie. Jednocześnie to wciąż nie koniec. Województwo podkarpackie cały czas się rozwija, więc znajdzie się tutaj miejsce dla jeszcze wielu przedsiębiorców ale także na nasze kolejne inwestycje – dodaje prezes zarządu Olimp Labs.

 

W 2019 roku firma Olimp Labs otrzymała z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Nagrodę Gospodarczą, w kategorii: Międzynarodowy Sukces. W 2020 roku świętuje jubileusz 30-lecia działalności, a w 2021 roku planuje otwarcie nowatorskiej inwestycji Future Food 4.0.

Projekt