biznes

Promocja regionów w Dubaju

Podczas EXPO w Dubaju zaprezentuje się większość polskich regionów. W ramach otwarcia Pawilonu Polskiego zainaugurowany został program wystaw czasowych, który jest współtworzony przez poszczególne regiony kraju.

Pierwsza z wystaw w polskim pawilonie została przygotowana przez Województwo Podlaskie, a jej hasłem było: „Xylopolis – Miasto zasilane naturą”. Dzięki zastosowanym nowoczesnym rozwiązaniom i technologiom, zwiedzający mogli poczuć się niczym pierwsi ludzie, którzy przed wiekami dotarli do serca dzikiej podlaskiej przyrody. W pawilonie można było poczuć zapach puszczy niesiony delikatnym ruchem powietrza. Można było również zobaczyć, odtworzony przez ekspertów, fragment pierwotnego lasu i usłyszeć autentyczne dźwięki wielu gatunków dzikich zwierząt i ptactwa zamieszkujących rozlewiska rzek Biebrzy i Narwi. Dzięki temu zwiedzający mogli zrozumieć, czym jest żywioł podlaskiej natury, czym jest jej potęga i naturalne piękno.

 

Kolejnym regionem, który zaprezentował się w Dubaju było Województwo Łódzkie, którego ekspozycja czasowa nosiła tytuł: „Województwo Łódzkie. Nowoczesność inspirowana tradycją”. Podstawę prezentacji regionu stanowiła interaktywna wystawa w strefie wystaw czasowych, której motywem przewodnim był nowoczesny przemysł włókienniczy i mody, w odniesieniu do tradycji historycznych regionu, aż do nowoczesnych technologii w dziedzinie tworzenia tkanin. Ekspozycji towarzyszyły koncerty fortepianowe, pokazy muzyki i tańców ludowych oraz występy teatralne. Zwieńczeniem udziału Województwa Łódzkiego w EXPO było zaprezentowanie dedykowanej kolekcji mody inspirowanej elementami tradycyjnych strojów ludowych z regionu łódzkiego.

 

Województwo Podkarpackie swoją wystawą prezentującą potencjał regionu zaplanowaną w terminie
10 – 14 marca 2022 r., będzie zamykało program wystaw czasowych EXPO.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast