biznes

Dostępność komunikacyjna

Poranne spotkanie w Warszawie, biznesowy lunch w Rzeszowie, a wieczorem wycieczka do Lwowa, czy odpoczynek w dzikich Bieszczadach? Żaden problem. Dzięki rozbudowanej sieci komunikacyjnej, prężnie rozwijającym się porcie lotniczym, a przede wszystkim ze względu na kluczowe położenie w centrum Europy Wschodniej, województwo podkarpackie stało się bramą między wschodnim a zachodnim rynkiem europejskim.

Dla lubiących szybkie podróże w przestworzach

Międzynarodowy Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka

 

Umiejscowiony ok. 10 km od centrum Rzeszowa Port Lotniczy, to doskonała opcja dla lubiących szybkie i wygodne podróże. Obecnie obsługuje on krajowe i międzynarodowe loty w 11 kierunkach. Ponadto usytuowany jest w centrum logistycznym województwa, co pozwala na kompleksową obsługę lotnictwa cargo. Nie można pominąć również kwestii współpracy z branżą lotniczą, której firmy znajdują się w sąsiedztwie lotniska. Na koniec najważniejsze – to tu zdecydowanie częściej świeci słońce. Rzeszowskie lotnisko zwane jest „lotniskiem dobrej pogody”. Czy to nie najlepsza zapowiedź na rozpoczęcie inwestycji?

Dla twardo stąpających po ziemi

Magistrala kolejowa E30

 

Jedna z głównych linii kolejowych w kraju, należąca do II Panaeuropejskiego Korytarza Transportowego. Łączy Niemcy, Polskę i Ukrainę i jest jedną z głównych tras nie tylko dla międzynarodowych przewozów towarowych, ale i transportu pasażerskiego. Podróżując koleją warto zwrócić uwagę na zabytki, a przede wszystkim  na odrestaurowany Dworzec Kolejowy w Przemyślu. Kto powiedział,     że nie można połączyć biznesu i turystyki?

Dla lubiących trzymać stery w swoich rękach

Autostrada A4 i Droga Ekspresowa S19

 

Wszystkim tym,  którzy  cenią  sobie  przejazdy  własnym  środkiem  transportu,  polecamy  sieć  dróg i autostrad, która nieustannie podlega rozbudowaniu. To właśnie one, na czele z A4 – najdłuższą autostradą w Polsce, tak jak magistrala kolejowa stały się częścią Panaeuropejskiego Korytarza Transportowego, łącząc wschód i zachód Europy. Co ciekawe, w godzinach szczytu, szybciej można przedostać się na spotkanie do Rzeszowa, niż na drugi koniec Krakowa. To połączenie wykorzystujące potencjał dwóch głównych ośrodków Polski południowo-wschodniej.

Dla wizjonerów bez granic

Przejścia graniczne z Ukrainą i Słowacją

 

Jako województwo graniczące z we wschodnimi sąsiadami Polski, Podkarpacie jest głównym łącznikiem dla transportu pasażerskiego i towarowego. Ze względu na ciążącą odpowiedzialność, dużą uwagę przykłada się tu do bezpieczeństwa, ale i sprawnego zarządzania przepływem na granicy.

Warto pamiętać, że  przekroczenie  granicy  możliwe  jest  nie  tylko  poprzez  ruch  samochodami,  ale i dzięki nowym połączeniom kolejowym.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast